III Niedziela Wielkanocna – 19. 04. 2026 rok
W tym tygodniu w liturgii:
– w czwartek Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski
– w sobotę Święto Św. Marka
1) Składka na potrzeby Caritas Diecezjalna wyniosła 907 zł. – „Bóg zapłać”.
2) Od piątku znajdują się w naszym kościele „świece wotywne”. To piękna tradycja w kościele, która: symbolizuję naszą modlitwę wznoszoną ku Bogu, jest formą jałmużny czyli ofiary oraz przywołuje skojarzenie Chrystusa, Światłość Świata – Jedynego Pośrednika między nami a Bogiem.
3) Od dzisiaj 19 dzień każdego miesiąca będzie przeżywany ku czci Św. Józefa.
4) W środę nowenna.
5) W sobotę pamiętamy w modlitwie o poszanowaniu godności każdego człowieka. Po Mszy Świętej modlitwa do Dzieciątka Praskiego i ucałowanie relikwii.
6) Myślę, że większość zna sprawę Pani Kasi, która uczy w naszym przedszkolu. Wiem o wielorakich zbiórkach na rzecz całej rodziny. W najbliższą niedzielę, jako wspólnota parafialna, będziemy mieli okazję świadczenia pomocy przez zbiórkę do puszek.
7) Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie i kwiaty – proszę o to następujące osoby: Zając Paweł, Sokołowska Maria, Sokołowska Dorota, Leszczyńska Halina i Korzeniowska Kamila.
Intencje Mszy Świętych
O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opieką matki Bożej dla ks. Bogdana Kloc od parafianki ze Skołyszyna
† Sylwia Podkulska z intencji chrzestnej
† Mieczysław Gryga w 4 rocznicę śmierci z intencji rodziny
† Florian Wójcik z intencji swatowej Kazimiery
W intencji rodziny Katarzyny Juda – wychowawczyni przedszkola
W 55 rocznicę ślubu Władysławy i Grzegorza o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej
W intencji naszej Parafii
† Józef Bugajski w 21 rocznicę śmierci