V Niedziela Wielkiego Postu –22. 03. 2026 rok
W tym tygodniu w liturgii:
– w środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
1) Wczoraj uczniowie z klasy ósmej otrzymali sakrament bierzmowania. To ważne wydarzenie w życiu parafii. Polecamy całe rodziny orędownictwu Oblubienicy Ducha Świętego.
2) W minionym czasie wykonywanych zostało wiele prac przy naprawie dopływu wody do kościoła, instalacji sanitarnej i odpływu. Bardzo serdecznie dziękuję za troskę, trud i poświęcony czas. Mimo starań pozostały jeszcze usterki z powodu których łazienka jest nieczynna.
3) W środę uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni Dzieciątka Praskiego. Początek Duchowej Adopcji. Na stoliku obok baranków są deklaracje – zachęcam do licznego udziału w tej trosce o godność ludzkiego życia, oby nie zabrakło również młodych.
4) Zasłonięte krzyże, palmy w przedsionku świadczą o bliskości Niedzieli Palmowej. Poświęcenie Palm przed każdą Mszą Świętą, a o 19.00 Droga Krzyżowa od kościoła w Skołyszynie do nas.
5) Za tydzień kiermasz świąteczny i możliwość zakupu paschałków.
6) Jutro Msza Święta o 8.00, a od wtorku o 18.00.
7) Wielki Tydzień już blisko, bogactwo liturgii i potrzeba zaangażowania się w jej przeżycie. Niestety coraz mniej ministrantów i lektorów, mniej dziewczynek w scholii i niewielu chętnych do Straży Grobowej. Proszę o jakąś refleksję i odpowiedzieć przez „wezmę czynny udział, bo kocham Boga”.
8) Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie i kwiaty – proszę o to następujące osoby: Furmanek Małgorzata, Dachowska Beata, Pawluś Jacek i Jolanta Ryszard Kasowicz .
Intencje Mszy Świętych
† Danuta Olbrot z intencji Stefanii Filus i Bogumiły Kołodziej
† Eugeniusz Jarek z intencji sąsiadki Marii Pisz
O miłość i odwagę dla rodziców, aby każde dziecko poczęte mogło się urodzić
† Jan Pisz z intencji córki Doroty z mężem
† Józefa Czesław
† Agnieszka Fary z intencji Jasiewiczów i Michniewiczów
W intencji braci z Róży Św. Jana Pawła II
W intencji naszej Parafii